Negroni Cheesecake in een glas
Recepten, Zoetigheden

Negroni Cheesecake in een glas – Dessert met een cocktail-twist

Een klassieker, maar dan helemaal anders. Deze Negroni cheesecake begint met een laagje kruimelige koekjes, gevolgd door een zijdezachte roomkaascrème met een vleugje vermouth en sinaasappel. Daarboven komt een bitterzoete Negroni-siroop van gin, bitter en vermouth die het geheel dat typische, licht pittige karakter geeft.

Het resultaat? Romig, fris en perfect in balans. Een dessert met een duidelijke cocktail-twist, ideaal voor iedereen die houdt van iets verrassends en elegant. Ben je fan van een klassieke Negroni? Dan móét je deze cheesecake-versie eens proberen. De iconische smaken van de cocktail komen hier subtiel, maar herkenbaar terug — zacht, lepelbaar en heerlijk bitterzoet op het einde.

Cocktailliefhebbers én zoetekauwen… deze is voor jullie.

Cheesecake voor 6 personen

  • 150 g mariakoekjes
  • 30 g boter
  • 30 g hazelnoten
  • 200 g roomkaas
  • 200 ml room
  • 40 g suiker
  • 1 el vermouth 
  • beetje rasp van sinaasappel
  • Hak de hazelnoten fijn. Verkruimel de koekjes fijn en meng met de hazenoten en gesmolten boter. Verdeel het koekjesmengsel op de bodem van de glazen
  • Klop de room, roomkaas en suiker tasamen luchtig tot een mousse. Voeg tijdens het kloppen de vermouth en rasp van sinaasappel toe.
  • Verdeel het roommengsel (eventueel met een spuitzak) bovenop de koekjesbodem
  • Laat dit enkele uren opstijven in de koelkast
  • Werk af met de siroop van Negroni
  • Smakelijk!

Siroop van Negroni

  • 60 ml Carpano Antica Formula Vermouth 
  • 60 ml Botanic Bitter
  • 60ml Roku Gin
  • 150 g suiker
  • Giet de gin, vermouth en bitter in een pannetje en verwarm op middelhoog vuur. Voeg suiket toe, roer tot deze is opgelost en laat het mengsel zachtjes inkoken tot het stroperig wordt (10 á 12 minuten).
  • Haal van het vuur en laat de Negroni-siroop volledig afkoelen.

Negroni

  • 30ml Carpano Antica Formula Vermouth 
  • 30ml Botanic Bitter
  • 30ml Roku Gin
  • 1 sinaasappelzeste
  • ijsblokjes
  • Vul een laag glas (zoals een tumbler) met ijs. Giet de gin, vermouth en bitter rechtstreeks in het glas. Roer even kort met een barlepel tot alles goed gekoeld is.
  • Werk af met een zeste van sinaasappelschil
  • Cheers

#ADV – Dit recept behoort tot een betaalde samenwerking tussen Kris Kookt & Alcobrands


Een recept van Kris Kookt geprobeerd? Laat het mij dan weten. Ik ben super benieuwd naar jullie kookkunsten. Dit kan via Instagram, gebruik de hashtag #KrisKookt


Share This:

Dit vind je misschien ook leuk...

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *